Blog polecaj.pl

Dzielimy się wiedzą na temat zarabiania w Internecie. Poznaj historie ludzi sukcesu. Inspiruj się i zyskuj prowizje lub nagrody.

29 grudnia 2020

Posiadasz własny hosting? Dowiedz się, jak na nim zarabiać!

Jesteś webdeveloperem, programistą lub informatykiem i zadajesz sobie pytanie – Jak właściwie mogę zarabiać na posiadaniu własnego hostingu? To zrozumiałe! Z tego właśnie powodu, powstał ten artykuł. Podajemy Ci gotowe rozwiązanie na to, jak wykorzystać posiadany hosting do zyskiwania większych dochodów.


Koszt posiadania własnego hostingu przez osobę działającą w branży IT – wykorzystywany na utrzymywanie strony www czy posiadaniu poczty elektronicznej jest kosztem, z którym znają się wszyscy działający w IT. Większość osób pragnie zarobić jak najwięcej na posiadanym hostingu.


Wynika to z faktu, że osoba lub firma tworząca stronę WWW lub zakładająca pocztę email swoim klientom końcowym w naturalny sposób nawiązuje kontakty z potencjalnymi klientami na usługi hostingowe. Posiadając bazę kontaktów zainteresowanych takim produktem oczywistym staje się pomysł na odsprzedawanie hostingu, czyli tzw. resseling hostingu.

Osoba czy firma zajmująca się odsprzedawaniem hostingu, zakupionego wcześniej od innej firmy, nazywana jest resellerem hostingu.

Uznaje się to za prawidłowy mechanizm, zakładając, że każdy klient końcowy ma osobne konto hostingowe w firmie, w której posiada hosting.
Nieprawidłowością, od której odchodzi się już w branży IT na dojrzałych rynkach, uznaje się umieszczanie wielu kont dla wielu klientów, na jednym hostingu.


Dlaczego warto umieszczać hostingi na osobnych kontach hostingowych?

Kiedy strona WWW jest niedostępna, klient końcowy, czyli w praktyce właściciel strony WWW, zazwyczaj nie wie co się dzieje, a co gorsza – do kogo się zgłosić – do osoby tworzącej dla niego stronę WWW, do firmy w której kupił domenę, czy do firmy w której ma hosting?


Prawidłowe podejście zakłada:


lub

Jak przebiega proces polecania usług?

W przypadku polecania usług hostingowych w ramach programu partnerskiego, partner przesyła klientowi swój unikatowy link partnerski.
W kolejnym roku klient dokonuje zakupu usług przez wysłany link na home.pl. Sprzedawcą jest home.pl.


Jeżeli usługa zakupiona przez klienta należy do listy usług należących do programu partnerskiego – partnerowi zostaje przypisana odpowiednia prowizja.


W przypadku większości usług, w programie partnerskim wypłacane są również prowizje za odnowienie usługi przez klienta. Stanowi to już teraz pokaźną część prowizji wypłacanych co miesiąc partnerom.

Jak przebiega proces ressellingu?

W przypadku odsprzedaży usług hostingowych – w ramach programu resellerskiego – reseller w swoim panelu resellera, tworzy zamówienie dla klienta. Gdy klient opłaci zamówienie, reseller otrzymuje zgodną z cennikiem prowizję. W przypadku programu resellerskiego, dzieje się tak również, w sytuacji klient odnowi usługę uwzględnioną na liście – reseller zarabia prowizję ponownie.


Na fakturze, którą finalnie otrzymuje klient końcowy, jako dane sprzedawcy, widnieją dane resellera.

Aby poznać wysokość prowizji i rozpocząć zarabianie jako partner lub reseller hostingu zarejestruj się tutaj: https://polecaj.pl/rejestracja-email/.